web2.png

Kerak se střílí na Královských střelbách v Lokti

Setník : Ignác Kalino

Pravidla střeleb za účelem zjiš tění krále ostrostřelců za rok 2008.
Na střelnici se musí všich1i řídit pokyny zbrojíře pověřeným setníkem. Bude se provádět střelba na ručně malovaný dřevěný terč ve vzdálenosti 50 m. Každý s1řelec má k dispozici jednu ránu. Loketští ostrostřelci mají letos terč ručně malovaný králem střelců za rok 2007.
Z důvodu objektivnosti a dokázání umění ve střelbě se střílí z jedné pušky na stanovený terč.

Pořadí jednotlivých střelců se stanoví losem (hra v kostky), před zahájením střeleb. Jednotlivé zásahy se budou označovat na terč vylosovaným číslem a jménem za přítomnosti zbrojíře, střelce a setníka (nebo pověřeným střelcem).
Po vystřelení posledního výstřelu provede zbrojíř vyhodnocení a toto odevzdá setníkovi.
Stížnost je přípustná 10 minut po vyhodnocení posledního výstřelu. Vklad činí jeden soudek prachu a soudek pěnivého chmelového moku (Pivo).
Dále je nutné se zmínit o jed1é historické události, kdy jsem zjistil
z historických pramenů (kniha Dějiny občanského sdružení ostrostřelců z Lokte­ autor Antonín Prokop Schmidt, vydáno v r.1836 a kronika města Loket), že jedna z prvních poznámek, o konání slavnostních střeleb je ze dne 28.9.1837 a jak je snadné si vypočítat bude to již 171 let co se prováděn první střelby.

Zbrojíř Sboru loketských ostrostřelců:
por.Albert Van Wesemael
26.05.2010 15:25:14
Štěpán Bílek
OSTROSTRELCI střelec OSTROSTŘELEC střelectví STŘELBA historie PUŠKY kulové RAKOUSKO vojáci VETERÁNI terče UNIFORMY kanón ŠPELEC kvéry zbraně PALNĚ prach PRACHOVNICE perkus PERKUSNÍ medaile sbor BRATRSTVO válečné OLD KAČABA pochod SALVA slavnostní PARÁDA
van-wesemael@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one